Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował

Taki temat miała niezwykła lekcja historii, przeprowadzona przez Agencję widowisk historycznych Arkona z Torunia. Jej na celem było przybliżenie najważniejszych wydarzeń i dat z okresów, od  panowania Stefana Batorego do Jana III Sobieskiego.

Uczestnikom zapewniono mnóstwo atrakcji - pokaz walki na szable, scenki historyczne z udziałem publiczności, prezentacja oręża " Husarii" oraz przymierzalnia strojów i uzbrojenia.Wszystko to zostało okraszone dowcipem i nagrodami ( Dukat Gdański ) za uważne przyswajanie wiedzy. "Wisienką na torcie" był wystrzał z pistoletu.

Jak się uczyliśmy, zobaczycie na poniższych zdjęciach.

Data dodania: 2020-01-31 19:47:10
Data edycji: 2020-01-31 20:01:44