Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Historia

1 września 1947 rozpoczęła działalność 4 – klasowa Szkoła Podstawowa w Helenowie w budynku przy ulicy Paderewskiego nr 5-7 i 9-11. Naukę w czteroklasowej szkole rozpoczęło 59 uczniów. Pierwszym kierownikiem szkoły była pani Janina Ścisłowska. Chodziły do tej szkoły dzieci w różnym wieku . Bywało tak, że w tej samej klasie uczyły się dzieci z dwóch, trzech, a nawet czterech roczników.

W styczniu 1961 roku nastąpiła przeprowadzka do nowego budynku szkolnego przy ulicy Paderewskiego 2a, w sąsiedztwie szumiącego lasu. Od września tegoż roku placówka zaczęła funkcjonować jako Szkoła Podstawowa Nr 3 w Goleniowie. Pierwszym kierownikiem został Mirosław Chamera, który swoją funkcję pełnił do 31.10.1969r. Kolejnymi kierownikami, później dyrektorami, byli: Józef Kotłowski, Emilia Serweta, Adam Śliwa, Halina Jabłońska, Krystyna Klimecka, od 01.09.2009r obecna dyrektor szkoły- Jolanta Jarlaczyńska.

W roku szkolnym 1961/1962 w klasach I- VII naukę rozpoczęło 254 uczniów. Ich pierwszymi nauczycielami byli: Maria Łanucha, Olga Janusz, Maria Chamera, Zofia Pietkiewicz, Emilia Piwońska (później Serweta), Czesław Konopski, Adam Śliwa, Czesław Walczak, Eugeniusz Długosz, Maria Kseń.

W latach 1975-1991 szkoła prowadziła klasy VII i VIII przysposabiające do zawodu dla uczniów mających kłopoty w nauce. Uczęszczali do tych klas uczniowie z Goleniowa i okolic.

Do roku 1987 dla klas 0- III szkoła posiadała swoją filię w miejscowości Stawno.

W 1989 r. szkoła otrzymała sztandar , który został ufundowany przez ówczesne władze partyjne, oświatowe, zakłady pracy i osoby prywatne.

Poza wynikami w nauce szkoła od początku wyróżniała się bogatą ofertą zajęć pozalekcyjnych oraz osiągnięciami sportowymi swoich wychowanków. Pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego uczniowie szkoły zajmowali wysokie lokaty w powiatowych i wojewódzkich zawodach międzyszkolnych w piłce nożnej , siatkowej i lekkiej atletyce.

W latach 1997- 2000 szkoła współpracowała ze szkołą podstawową w Patzig ( Rugia – Niemcy). Nauczyciele i uczniowie obu zaprzyjaźnionych placówek spotykali się, by wymienić doświadczenia, wspólnie miło spędzić czas i usprawnić znajomość języków obcych. Współpraca zakończyła się , gdyż szkoła niemiecka uległa likwidacji.

Szkoła zawsze dbała o przyjazną dziecku i rodzicom atmosferę i kładła nacisk na integrację ze środowiskiem lokalnym. Dowodem na integrację ze środowiskiem lokalnym jest rokrocznie organizowany dla całego osiedla Dzień Dziecka.

Od 1999r. Szkoła Podstawowa Nr 3 w Goleniowie organizuje Międzyszkolny Konkurs o Goleniowie, na który zaprasza się przedstawicieli wszystkich szkół gminnych.

Data dodania: 2018-05-15 14:14:01
Data edycji: 2018-06-05 17:52:48
Ilość wyświetleń: 1026

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Ankieta ws. dodatkowych podręczników
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Strefa Nauczyciela

Dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz
Motto
naszej
szkoły

"Są dwa sposoby na to, żeby znaleźć się na wierzchołku dębu. Jeden, to usiąść na żołędziu i czekać. Drugi, to wspiąć się na drzewo."

Charles Kemmons Wilson
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button