Harmonogram wywiadówek

26 lutego 2019 r.

26 marca 2019 r.

21 maja 2019 r.

Podczas trwania dyżurów można indywidualnie porozmawiać z nauczycielami, którzy są obecni wszyscy .

HARMONOGRAM I TEMATYKA SPOTKAŃ Z RODZICAMI ( WYWIADÓWKI )

L.p.

Termin zebrania

Tematyka

Pierwszy tydzień IX  2018

Zapoznanie z organizacją roku szkolnego 2018/2019

Zapoznanie z programami nauczania, wymaganiami na poszczególne oceny, Statutem Szkoły, WSO, wymaganiami edukacyjnymi,  projektami planu wychowawcy klasy.
Poinformowanie rodziców) o warunkach i sposobie oraz kryteriach oceniania zachowania oraz o warunkach i trybie uzyskania wyższej niż przewidywana rocznej oceny klasyfikacyjnej zachowania.

Upowszechnienie wiedzy o prawach i obowiązkach uczniów.

Zapoznanie rodziców klas V- VIII z programem nauczania „Wychowanie do życia w rodzinie”.

Wyłonienie Trójki klasowej i  przedstawiciela Rodziców  do Rady Rodziców.

Zapoznanie z kalendarzem imprez szkolnych i klasowych.

Sprawy różne: informacja o programach realizowanych w szkole, zajęciach rozwijających zainteresowania, opłatach za obiady, zapisach na świetlicę, zasadach zwalniania z zajęć w szkole oraz z zajęć w świetlicy, procedurze uzyskiwania zwolnień z wychowania fizycznego i basenu,  zasadach  zachowania ucznia w czasie zajęć lekcyjnych oraz pobytu na świetlicy , ubezpieczeniu, zaplanowanie wycieczek klasowych,   itp.

9 X  2018
wtorek

Omówienie sukcesów i  bieżących problemów dydaktycznych i wychowawczych w klasie. Informacja  o ocenach cząstkowych.

Zapoznanie rodziców z działaniami podejmowanymi w ramach obchodu 100-lecia odzyskania przez Polskę  Niepodległości.

11 XII 2018
wtorek

Zapoznanie rodziców uczniów z ocenami cząstkowymi oraz przekazanie informacji o przewidywanych ocenach niedostatecznych z zajęć edukacyjnych, i nagannych ocenach  z zachowania (informacja pisemna).
Udzielanie informacji o możliwych działaniach pomocniczych w czasie występowania trudności wychowawczych i trudności w nauce. Przypomnienie zasad oceniania zachowania uczniów.

19 II 2019
wtorek

Poinformowanie rodziców o  wynikach osiągniętych przez uczniów w nauce
i zachowaniu w I półroczu roku szkolnego 208/2019 oraz sukcesach uczniów w konkursach, zawodach sportowych itp. .
Analiza frekwencji, mocnych i słabych stron zespołu klasowego (bieżące problemy zespołu, indywidualne rozmowy z rodzicami).

Badania ewaluacyjne.

9 IV 2019
wtorek

Organizacja pracy szkoły w dniach wolnych od zajęć. Bezpieczny wypoczynek w czasie wolnym.

14 V 2019
wtorek

Podsumowanie  efektów pracy  uczniów w roku szkolnym 2018/2019 oraz ich sukcesów w konkursach i zawodach sportowych.
Informacja  o ocenach cząstkowych. Analiza frekwencji.

Przekazanie informacji o przewidywanych końcowo rocznych ocenach niedostatecznych z zajęć edukacyjnych i  nagannych ocenach  z zachowania (informacja pisemna). Przypomnienie szkolnych zasad oceniania, także zachowania.

Ocena współpracy z rodzicami.

Sprawy różne.

Podczas spotkań z rodzicami wychowawcy klas będą, zgodnie z własnym wyborem, realizować edukację pedagogiczną dla rodziców, omawiając ważne, z punktu rozwoju dziecka, zagadnienia
z zakresu pedagogiki, psychologii. Propozycje tematów mogą zgłaszać rodzice uczniów danej klasy.