Harmonogram wywiadówek

22 pażdziernika

17 grudnia

21 stycznia

HARMONOGRAM I TEMATYKA SPOTKAŃ Z RODZICAMI ( WYWIADÓWKI )

L.p.

Tematyka zebrania

1.

Zapoznanie rodziców z wewnątrzszkolną dokumentacją (statut, regulaminy, procedury), z zasadami BHP obowiązującymi w placówce, zasadami i warunkami ubezpieczenia uczniów, kalendarium szkoły na nadchodzący rok szkolny z informacją, iż wszystkie informacje są na stronie internetowej szkoły, deklaracje rodziców związane ze spożywaniem mleka i owoców w szkole oraz związanych z udziałem uczniów w lekcji religii i wychowania do życia w rodzinie. Zapisy do świetlicy. Poinformowanie rodziców o obowiązującej w szkole procedurze uzyskiwania zwolnień z wychowania fizycznego i basenu, kryterium oceniania zachowania i możliwościach uzyskania oceny z zachowania wyższej od przewidywanej, warunkach i trybie uzyskania oceny wyższej od przewidywanej z zajęć edukacyjnych, informacja o wymaganiach edukacyjnych niezbędnych do uzyskania poszczególnych śródrocznych i końcowo rocznych ocen klasyfikacyjnych, sposobie sprawdzanie osiągnięć uczniów. Poinformowanie o możliwości kontaktu z pedagogiem szkolnym. Wybór trójek klasowych. Ustalenie klasowych imprez
i wycieczek. Przygotowanie wspólnej imprezy integracyjnej uczniów
z rodzicami. Sprawy różne.

3 – 6. IX. 2019

2.

Omówienie sukcesów i  bieżących problemów dydaktycznych
i wychowawczych w klasie. Informacja  o ocenach cząstkowych.. Analiza udziału uczniów w zajęciach dodatkowych.

22.X.2019r.
klasy 0-IV godz.16.00

Klasy V-VIIIgodz.17.00

3.

Zapoznanie rodziców uczniów z ocenami cząstkowymi oraz przekazanie informacji o przewidywanych ocenach niedostatecznych z zajęć edukacyjnych, i nagannych ocenach  z zachowania (informacja pisemna). Udzielanie informacji o możliwych działaniach pomocniczych w czasie występowania trudności wychowawczych i trudności w nauce. Przypomnienie zasad oceniania zachowania uczniów. Sprawy różne.

10.XII.2019 r
0-VIIIgodz. 16.30

4.

Poinformowanie rodziców o  wynikach osiągniętych przez uczniów
w nauce i zachowaniu w I półroczu roku szkolnego 208/2019
oraz sukcesach uczniów w konkursach, zawodach sportowych itp.
Analiza frekwencji, mocnych i słabych stron zespołu klasowego (bieżące problemy zespołu, indywidualne rozmowy z rodzicami).Badania ewaluacyjne.Sprawy różne.

21.I.2020 r
klasy 0-IV godz.16.00

klasy V - VIII godz.17.00.

5.

Informacja o ocenach cząstkowych i zachowaniu uczniów. Analiza frekwencji uczniów. Analiza udziału uczniów w zajęciach dodatkowych.

17.III.2020 r.
klasy 0- IV godz.16.00

klasy V-VIII godz.17.30

6.

Podsumowanie pracy rocznej – informacja o osiągnięciach uczniów, udziale w konkursach, wyróżnienie najlepszych. Analiza sukcesów
i problemów w uczeniu się z poszczególnych przedmiotów. Porównanie do poprzedniego roku do poprzedniego semestru. Omówienie efektów pracy wychowawczej.Przekazanie informacji
o przewidywanych końcowo rocznych ocenach niedostatecznych z zajęć edukacyjnych i nagannych ocenach   z zachowania (informacja pisemna). Przypomnienie szkolnych zasad oceniania, także zachowania. Ocena współpracy z rodzicami.

Sprawy różne.

19.V.2020 r.
klasy 0 –IV godz.16.00

klasy V -VIII godz. 17.00

Podczas spotkań z rodzicami wychowawcy klas będą, zgodnie z własnym wyborem, realizować edukację pedagogiczną dla rodziców, omawiając ważne, z punktu rozwoju dziecka, zagadnienia z zakresu pedagogiki, psychologii. Propozycje tematów mogą zgłaszać rodzice uczniów danej klasy.

Planowane terminy spotkań z rodzicami uczniów, w uzasadnionych przypadkach, mogą ulec zmianie. O nowym terminie spotkania ustalonym z dyrektorem szkoły, wychowawca klasy zobowiązany jest powiadomić rodziców na tydzień przed planowanym spotkaniem.

Data dodania: 2018-05-14 13:34:26
Data edycji: 2019-09-16 17:58:29