Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

BIGoS

BIGoS

Znamy zwycięzców konkursu „Mój ulubiony bohater literacki”, pod takim hasłem odbył się konkurs dla klas IV – VII.

 

Uczestnicy mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną przedstawiającą swojego literackiego ulubieńca oraz opisać tę postać i uzasadnić, dlaczego wywarła wrażenie na odbiorcy.

 

Opisywaliście postaci poznane w przeszłości, bohaterów, którzy wprowadzali was w świat literatury, ale także tych, których poznawaliście na lekcjach języka polskiego, przy okazji omawiania lektur. Byli to bohaterowie ratujący świat, dobre i ciemne charaktery, postaci fantastyczne czy też zwykli bohaterowie , których przygody śledziliście dla zabicia czasu, w niepogodę i do poduszki.

 

Na konkurs wpłynęło 12 prac. Jury wnikliwie przeczytało i obejrzało wszystkie. We wnioskach komisji czytamy, że wszystkie prace miały swój urok, a autorzy włożyli dużo pracy w ich wykonanie, niestety, niektóre nie były pracami autorskimi, a inne miały sporo błędów, co wykluczało zdobycie dobrego miejsca.

 

Nasza rada: nie przepisujcie z internetu, bo jury zawsze się zorientuje i korzystajcie ze słowników ortograficznych. A o oto zwycięzcy:

 

Miejsce: Szymon Bauer - kl. VI
Miejsce: Oliwia Furs – kl. V
Miejsce: Amelia Słomczewska – kl. IVb

 

Nagrodzone prace można oglądać na wystawie w szkolnej bibliotece.

 

 

 

Świat w kropli wody wygląda inaczej

 

O tym, że cola rozpuszcza rdzę, a łyk wody z jeziora może sprawić, że połkniemy setki drobnych robali, przekonaliśmy się podczas zajęć edukacyjnych w ośrodku edukacyjnym, w Grodnie.

 

W Wolińskim Parku Narodowym, nad samym morzem, jest miejsce, gdzie na młodych entuzjastów przyrody i badań otaczającego środowiska, czeka mnóstwo atrakcji i jeszcze więcej wrażeń. Przekonali się o tym uczniowie z naszych IV klas.

 

Było super – przyznają uczniowie. - Wyjechaliśmy rano , na miejscu byliśmy po 40 minutach i od razu czekały na nas osoby, które przybliżyły nam piękno, ale też zagrożenia otaczającego świata, a wszystko odbywało się za sprawą wspólnych badań i doświadczeń. Dużym plusem było to, że zajęcia w ośrodku miały formę warsztatów, a nie nudnych wykładów.

Warsztatowicze mieli za zadanie zbudować parki narodowe, z dostępnych na plaży elementów, a potem oprowadzić i opisać efekt pracy. Potem pobrano próbki wody z morza i pobliskiego jeziora.

 

Były nam potrzebne do badań w prawdziwym laboratorium – opowiadają uczestnicy warsztatów. - Pod mikroskopem oglądaliśmy życie, jakie istnieje w kropli wody. Nawet nie przypuszczaliśmy, że łyk takiej wody podczas kąpieli w morzu czy jeziorze, może sprawić, że nieświadomie połykamy mnóstwo małych, niewidocznych dla oka drobnoustrojów. Pod mikroskopem wyglądały naprawdę imponująco. Podczas kolejnych badań różnych produktów , jakie na co dzień ze smakiem spożywamy, dowiedzieliśmy się o szkodliwości niektórych z nich, dlatego chyba każdy z nas z ostrożnością będzie sięgał po colę, mając na uwadze, że są w niej kwasy, które na naszych oczach zżerały rdzę.

 

Na koniec uczestnicy warsztatów otrzymali certyfikaty udziału w zajęciach edukacyjnych.

Data dodania: 2018-05-14 13:37:23
Data edycji: 2018-05-14 13:41:09
Ilość wyświetleń: 535

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Ankieta ws. dodatkowych podręczników
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Strefa Nauczyciela

Dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz
Motto
naszej
szkoły

"Są dwa sposoby na to, żeby znaleźć się na wierzchołku dębu. Jeden, to usiąść na żołędziu i czekać. Drugi, to wspiąć się na drzewo."

Charles Kemmons Wilson
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button