Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Badaliśmy nadmorski klif

Badaliśmy nadmorski klif

Dnia 2 grudnia 2019 roku uczniowie klasy 6a i 6b wraz z wychowawcami i nauczycielem przyrody udali się autokarem do Grodna celem uczestnictwa w „Zupełnie innej lekcji przyrody”.

Uczniowie zostali podzieleni na zespoły. Każdy z zespołów otrzymał zadanie, które polegało na zbadaniu fragmentu wybrzeża Wyspy Wolin zlokalizowanego w okolicy Świdnej Kępy. Do znalezienia stanowisk, które zostały wskazane grupom pomagały czytniki GPS. Urządzenia podawały długość i szerokość geograficzną. Można było wyłącznie poruszać się po plaży z zachodu na wschód do odnalezienia miejsca badań. Do ustalenia powierzchni badawczej wystarczył odczyt długości geograficznej.

Kolejnym etapem była inwentaryzacja form ukształtowania form terenu- opisanie, jakie formy ukształtowania terenu występują w obrębie powierzchni badawczej. Do pracy uczniowie potrzebowali: Atlasu sił kształtujących wybrzeże klifowe oraz Kart pracy.

Na koniec zajęć poszczególne zespoły uczniów zajęły miejsca w sali konferencyjnej i mając do dyspozycji arkusze papieru oraz kolorowe kredki zostały poproszone o wykonanie rysunku zbadanego fragmentu klifu. Zajęcia zostały upamiętnione wspólnym zdjęciem.

Data dodania: 2019-12-18 17:38:12
Data edycji: 2019-12-18 17:41:43
Ilość wyświetleń: 212

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Strefa Nauczyciela

Dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz
Motto
naszej
szkoły

"Są dwa sposoby na to, żeby znaleźć się na wierzchołku dębu. Jeden, to usiąść na żołędziu i czekać. Drugi, to wspiąć się na drzewo."

Charles Kemmons Wilson
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button