Świąteczny dzień projektowy

Święta Bożego Narodzenia są dla wszystkich ludzi, a zwłaszcza dla dzieci, szczególnym przeżyciem. Każda rodzina przygotowuje się do Świąt kultywując tradycje rodzinne, czy też tworząc nowe. Aby uczniowie mogli poznać zwyczaje świąteczne ludzi zamieszkujących różne kraje świata,   w czwartek zorganizowaliśmy Świąteczny Dzień Projektowy.

Na początku,  postawiliśmy sobie pytanie:   Jakie tradycje i zwyczaje związane ze  Świętami Bożego narodzenia mają ludzie zamieszkujący różne kraje świata ? Skupiliśmy się na Niemczech, Szwecji, Austrii, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Rosji czy nawet odległych Stanów Zjednoczonych i Australii. Oczywiście nie mogło zabraknąć przy tym naszej Polski.

Uczniowie biorący udział w zajęciach mieli okazję poznać tradycje i zwyczaje świąteczne mieszkańców tych  krajów.  Pracowali w grupach przygotowując projekt, który o nich opowiadał, wzbogacał język  o obcojęzyczne słówka i wyrażenia  związane ze świętami.

Każda klasa ozdobiła swoją  choinkę wybraną przez siebie techniką także nawiązując do wybranego kraju. Nasze dzieci wykazały się pomysłowością jak i zaangażowaniem spisując  się na medal. Ich prace  można podziwiać na poniższych zdjęciach.

Na koniec porozmawialiśmy o tradycjach  świątecznych własnej rodziny. Naszym celem było ukazanie piękna Świąt Bożego Narodzenia,   wzmacnianie więzi rodzinnych oraz  integracja zespołu klasowego wokół wspólnie realizowanych zadań.

Wesołych Świąt !!!

Data dodania: 2019-12-02 12:25:38