Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Świąteczny dzień projektowy

 

Święta Bożego Narodzenia są dla wszystkich ludzi, a zwłaszcza dla dzieci, szczególnym przeżyciem. Każda rodzina przygotowuje się do Świąt kultywując tradycje rodzinne, czy też tworząc nowe. Aby uczniowie mogli poznać zwyczaje świąteczne ludzi zamieszkujących różne kraje świata,   w czwartek zorganizowaliśmy Świąteczny Dzień Projektowy. 

Na początku,  postawiliśmy sobie pytanie:   Jakie tradycje i zwyczaje związane ze  Świętami Bożego narodzenia mają ludzie zamieszkujący różne kraje świata ? Skupiliśmy się na Niemczech, Szwecji, Austrii, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Rosji czy nawet odległych Stanów Zjednoczonych i Australii. Oczywiście nie mogło zabraknąć przy tym naszej Polski.

Uczniowie biorący udział w zajęciach mieli okazję poznać tradycje i zwyczaje świąteczne mieszkańców tych  krajów.  Pracowali w grupach przygotowując projekt, który o nich opowiadał, wzbogacał język  o obcojęzyczne słówka i wyrażenia  związane ze świętami.

 

Każda klasa ozdobiła swoją  choinkę wybraną przez siebie techniką także nawiązując do wybranego kraju. Nasze dzieci wykazały się pomysłowością jak i zaangażowaniem spisując  się na medal. Ich prace  można podziwiać na poniższych zdjęciach.

 

Na koniec porozmawialiśmy o tradycjach  świątecznych własnej rodziny. Naszym celem było ukazanie piękna Świąt Bożego Narodzenia,   wzmacnianie więzi rodzinnych oraz  integracja zespołu klasowego wokół wspólnie realizowanych zadań.

 

Wesołych Świąt !!!

 

 

 

                                                                                                                                                                                                 

Data dodania: 2019-12-02 12:25:38
Data edycji: 2019-12-06 18:02:21
Ilość wyświetleń: 332

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Strefa Nauczyciela

Dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz
Motto
naszej
szkoły

"Są dwa sposoby na to, żeby znaleźć się na wierzchołku dębu. Jeden, to usiąść na żołędziu i czekać. Drugi, to wspiąć się na drzewo."

Charles Kemmons Wilson
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button