Organizacja pracy w szkole od dnia 1 września 2020r.

Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie!

Drodzy uczniowie!

Z radością powitamy naszych uczniów w progach szkoły w dniu 1 września 2020 r. Bardzo nam brakowało bezpośredniego kontaktu z naszymi wychowankami oraz Państwem!

Sytuacja epidemiczna w naszym kraju, sprawia, że wszyscy jesteśmy obowiązani przestrzegać zasady higieny i procedur ograniczających ryzyko zarażenia się koronawirusem.W trosce o naszych uczniów i pracowników, na podstawie wytycznych MEN, GIS i MZ jako Dyrektor szkoły odpowiedzialny za bezpieczeństwo ustaliłam zasady organizacji pracy szkoły od września 2020 r. Znajdą je Państwo na  stronie szkoły, w zakładce Szkoła i dalej Prawo szkolne (dwa nowe dokumenty: Organizacja pracy szkoły od 1.09.2020 i Organizacja pracy oddziału przedszkolnego w szkole od 01.09.2020). Proszę się z nimi zapoznać. Od 1 września wszystkie opisane tam zachowania przyjmą formę procedur.

W poniedziałek – 31 sierpnia – zostaną tam też zamieszczone dokumenty pozwalające zapisać dzieci do świetlicy szkolnej, zorganizować odbiór dzieci  z oddziału przedszkolnego, nawiązać szybki kontakt
z rodzicami dzieci obecnych w szkole i w razie uzasadnionej potrzeby zmierzyć dziecku temperaturę.

Najważniejsza zmiana dotyczy wydłużenia pracy szkoły do 9 godziny lekcyjnej. Zajęcia dydaktyczne będą się rozpoczynać o  godz. 8.00  i kończyć o godz. 16.10. Inny zapis mówi o tym, że do szkoły wchodzą uczniowie samodzielnie, bez opiekunów, z wyjątkiem rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego (wejście tylko do szatni szkolnej).

Świetlica szkolna będzie działała w godz. 7.00 – 16.30 a oddział przedszkolny od 7.00 do 15.30. Ważne jest by określić dokładny czas odbioru dzieci ze świetlicy i oddziału przedszkolnego  (rodzice będą mogli oczekiwać na dzieci przed szkołą).

Ważne jest, aby każdy z Państwa zalogował się w Vulcanie . Jeżeli nie podali Państwo, albo zmielili adres mialowy prosimy o przesłanie go do sekretariatu szkoły (sekretariat@sp3goleniow.pl) podając imię, nazwisko i klasę, do której uczęszcza dziecko oraz swoje imię i nazwisko.

Zwracamy się do Państwa z prośbą, aby stosować się do opisanych zasad.
Będzie o nich można porozmawiać w czasie zebrań z rodzicami, które odbędą się w dniach 2 i 3 września 2020r, a o  terminach których dokładnie jeszcze państwa Poinformujemy.

Z poważaniem,

Data dodania: 2020-08-26 14:18:34