Wycieczka do Berlina

Berlin- stolica Niemiec- to miasto urzekające różnorodnością zabytków, kultur i jego mieszkańców.

Przekonali się o tym uczniowie klasy VII i VIII, którzy 10 kwietnia pojechali tam na wycieczkę w ramach projektu finansowanego przez Urząd Miasta i Gminy.

Największe wrażenie wywarło na wszystkich Muzeum Pergamońskie, które współtworzy tzw. Wyspę Muzeów leżącą na rzece Sprewie. Słynie ono ze zbiorów starożytnej architektury oraz hellenistycznej rzeźby. Żałowaliśmy tylko, ze zrekonstruowany Wielki Ołtarz Zeusa był akurat w naprawie. Jednak przepiękna Brama Isztar zrekompensowała nam ten fakt.

Nie mniejsze wrażenie zrobiło na nas Muzeum Egipskie, w którym znajduje się kolekcja zabytków starożytnego Egiptu. Najsłynniejszym jego obiektem jest popiersie królowej Nefretete, a napięcie, jakie  towarzyszyło nam przy jego oglądaniu, potęgowała zupełna cisza, którą należało zachować w sali królowej.

Widzieliśmy tu też kamienne sarkofagi, płaskorzeźby i drobne przedmioty artystyczne.

Spacerowaliśmy również po placu Aleksandra ( słynnym Alexanderplatz), który jest centralnym węzłem komunikacyjnym we wschodniej części Berlina. Góruje nad nim , mierząca 368m, Wieża Telewizyjna będąca najwyższa budowlą Niemiec.

Zaopatrzeni w drobne pamiątki i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Data dodania: 2019-05-05 14:05:45
Data edycji: 2019-05-05 14:10:43