Warsztaty piekarniczo- cukiernicze dla najmłodszych

Dnia 4 czerwca 2019 r. uczniowie klas czwartych i piątych w ramach zajęć rozwijających zainteresowania uczestniczyli w wyjeździe do Szczecina, aby wziąć udział
warsztatach piekarniczo- cukierniczych „ U piekarzy”. Dzieci miały okazję poznać zawód piekarza i cukiernika, dowiedzieć  się  na temat składników ciasta chlebowego i kruchego oraz wziąć udział w działaniach praktycznych. Na samym początku, zgodnie z zasadami higieny obowiązującymi w piekarnictwie, dzieci umyły ręce i założyły fartuchy. Dopiero po tych czynnościach rozpoczęły własnoręczne wyrabianie ciasta chlebowego, z którego każdy                          z uczestników zgodnie ze wskazówkami piekarza miał uformować bochenek chleba. Wyroby trafiły do garowania i wypieku. Aby zachować zasady bezpieczeństwa, młodzi uczestnicy nie brali udziału w tych czynnościach. Czekając na efekty rozdano dzieciom gotowe korpusy ciastek kruchych do wypełnienia marmoladą i udekorowania według własnego pomysłu.                      Po wypieczeniu dzieci zabrały ze sobą zrobione chlebki oraz ciastka do domów, by pochwalić się rodzinie i poczęstować nimi najbliższych. Opiekę nad najmłodszymi sprawowały: pani Beata Woźnica- Stanisławek i pani Edyta Sobczak.

Data dodania: 2019-06-06 09:31:15
Data edycji: 2019-06-06 09:31:56