Sushi

4 marca 2019 roku uczniowie klas 7a i 8a uczestniczyli w zajęciach kulinarnych podczas, których zmierzyli się z trudną sztuką własnoręcznego wykonania klasycznego sushi oraz zgłębili technologię tej potrawy. Przygotowano stoły, sprzęt, dodatki do sushi, a wcześniej w domu ugotowano ryż. Na początku spotkania uczniowie mogli zobaczyć, jak prawidłowo sporządzić sushi, a później pod okiem nauczyciela prowadzącego- pani mgr inż. Beaty Woźnicy- Stanisławek musieli wykonać sami. Sushi wydaje się być trudnym tematem, zwłaszcza, gdy chcemy przygotować je pierwszy raz.
Wszyscy podołali temu zadaniu. Efekty okazały się wysoce zadowalające, a sushi smaczne i zdrowe. Świadomość lekkostrawnej japońskiej diety pozwoli uczestnikom zajęć zachować w przyszłości zdrowy styl życia. Każdy mógł najeść się do syta i zabrać sporą porcję na kolację do domu.