Mundurki w SP3

Drodzy Rodzice,
i Nauczyciele,

jako Rada Rodziców podjęliśmy decyzję  o ujednoliceniu stroju szkolnego dla wszystkich uczniów naszej szkoły już od listopada tego roku.

Jednolity strój uczniowski w naszej szkole  obowiązuje już od roku.  Znalazł on już  swoich zwolenników i przeciwników. Trudno w tej sprawie wypracować kompromis.  Jako nowa Rada Rodziców staraliśmy się zrozumieć argumenty każdej ze stron i postawiliśmy  na budowanie poczucia wspólnoty  i identyfikacji ze szkołą. Rozsądnym wyjściem jest  dla nas dopuszczenie w naszej  szkole swobodnych, jednolitych strojów, takich jak niezobowiązujące koszulki z logo szkoły, a w dalszej przyszłości może też  np. bluzy z nadrukiem, dla wszystkich naszych uczniów już teraz.

Chcemy by strój uczniowski  wyróżniał  naszą placówkę od innych instytucji oświatowych. Naszym zdaniem  ujednolicony strój sprawia , że uczeń  bardziej identyfikuje się z miejscem, w którym spędza często większą część swojego dnia, powoduje, że jako członek społeczność szkolnej, odczuwa on bliższą więź z rówieśnikami, ma poczucie przynależności do wspólnoty i razem z nią kształtuje szkolną tradycję.

Drodzy Rodzice,
mundurki będą obowiązywały  wszystkich uczniów naszej szkoły od listopada tego roku. Poniżej znajdują się informacje dotyczące ich rozmiarów. Rozmiar, ilość zamówionych sztuk i kwotę do zapłacenia proszę przekazać wychowawcy klasy  najlepiej do 10 października 2020r. Niech pozostanie jeszcze chwila na ich wyprodukowanie i dostarczenie.  Jeżeli ktoś z Państwa chce to zrobić osobiście informację o  sposobie kontaktu  z firmą przekaże Państwu wychowawca klasy.

Drodzy Uczniowie,
nie niszczcie oryginalności  koszulek poprzez naszywanie i przyczepianie do nich ozdób. Pamiętajcie, że schludny wygląd jest wizytówką każdego człowieka, a w  większości prestiżowych szkół prywatnych na całym świecie obowiązkowe jest noszenie jednakowego stroju.  Noście go z godnością.  Chcemy, by w szkole najważniejsze różnice  wiązały się z wiedzą, posiadanymi umiejętnościami i zainteresowaniami.

Wychowawco klasy,
pomóż nam organizacyjnie,  poprzez zebranie inf. od uczniów o rozmiarach mundurków, ich ilości,a także

w przekazaniu kwoty za mundurki,  po ich dostarczeniu do szkoły  przez producenta.

Niech mundurki w naszej szkole  będą nie tylko wygodne, ale też staną się modne J

Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy w Goleniowie
(na podstawie uchwały Rady Rodziców nr 7 z 16 września 2020r.)

Data dodania: 2020-09-25 18:15:00
Data edycji: 2020-09-27 11:49:30