Frajda z ortografią

Trudna polska ortografia chyba nikomu nie kojarzy się z zabawą, jednak konkurs organizowany przez SP2, w którym mogliśmy po raz kolejny uczestniczyć, stał się okazją nie tylko do sprawdzenia swojej wiedzy oraz umiejętności, ale także właśnie do wspólnej zabawy.

„Ortofrajda”, bo tak się konkurs nazywa,  związany był tematycznie z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIII- Hania Klar oraz Hania Palica. Dziewczyny napisały bardzo trudne dyktando oraz wykonały kilka zadań polegających m.in na uzasadnianiu pisowni wyrazów, korekcie błędów i wychwytywaniu ze słuchu wyrazów z „ ż”.

Chociaż nie udało nam się zdobyć tytułu Mistrza Ortografii klas ósmych, to dzień w „ dwójce” uważamy za bardzo udany.

Data dodania: 2019-06-07 15:29:57
Data edycji: 2019-06-07 17:02:39