Dzień Ziemi

Dnia 27 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Goleniowie przeprowadzono sadzenie roślin w ramach " Międzynarodowego Dnia Ziemi", który przypadał na 22 kwietnia. W tym dniu uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami świetlicy wybrali się na rabaty przed budynek szkoły, aby sadzić bratki zakupione przez Panią Dyrektor. Najważniejszym celem tego działania, było ukształtowanie w uczniach poczucia odpowiedzialności za jakość otaczającej przyrody.Uczniowie z zapałem, wspólnymi siłami wykopali dołki, nawodnili ziemię, posadzili kwiatki i zagrabili teren.
Nasza szkoła na co dzień żyje problemami ochrony najbliższego środowiska naturalnego, starając się o to, aby w okolicy, na szkolnym placu, klasach, czy korytarzach było czysto i przyjemnie.