Dzień olimpijczyka

26 kwietnia w piątek kilkuosobowa grupa uczniów i nauczycieli SP3 Goleniów uczestniczyła w Zachodniopomorskich Wojewódzkich Dniach Olimpijczyka, które odbyły się na i wokół stadionu OSiR Goleniów. Impreza miała na celu promocję idei olimpizmu dlatego nie mogło zbraknąć byłych jak i wciąż aktywnych olimpijczyków takich jak: Krystian Zalewski, Ewa Durska, Renata Chilewska, Ryszard Fornalczyk  i wielu innych sportowców z ogromnym medalowym dorobkiem. Nie zabrakło też uroczystego wciągnięcia na maszt flagi olimpijskiej oraz zapalono olimpijski znicz. Oprócz samych uroczystości wcześniej z uczniami obejrzeliśmy wyścigi kolarskie z udziałem obecnych (Filip Harbacewicz) oraz byłych (Maksymilian Kazaniecki) uczniów naszej szkoły. Impreza podobała się uczniom jak i nauczycielom a i pogoda też bardzo dopisała, dlatego był to bardzo pożyteczny i udany czas spędzony z dziećmi naszej szkoły. Dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z wielokrotną paraolimpijką, zawodniczką w pchnięciu kula, p. Ewą Durską.

Data dodania: 2019-04-24 10:18:47
Data edycji: 2019-05-06 16:17:01